Výroba pietních jmenovek z kompozitů, pigmentů a skelného materiálu

Přírodní pigmenty

Přírodní pigmenty jsou okry a hlinky, získané z barevných hlín bez přídavku umělých barviv, které nalezly široké uplatnění v mnoha výrobních oborech, používají se hlavně na barvení hliněných omítek vápna, sádry, cementu, papíru, lepenky a veškerých barev.

Přidávají se většinou v maximálně 10 % množství, při vyšší dávce je nutno přidat pojící látky – lepidla.

Minerální pigmenty a oxidy

Minerální pigmenty a oxidy jsou získané z barevných hlín minimálně 90 % (okry) a minerálních pigmentů. Oxidy jsou vyrobeny smícháním anorganických pigmentů a přírodních složek, které jsou zahřáty na vysokou teplotu. Oxidy mají vysokou tónovací schopnost.

I minerální pigmenty a oxidy se využívají při barvení hliněných omítek, vápna, sádry, cementu, papíru, lepenky a veškerých barev (vápenných, mléčných, vosků, akrylátů, syntetických a temperových barev).

Pietní jmenovky

Pietní jmenovky jsou vyrobené z kompozitních materiálů, pigmentů a skelného materiálu. Tento materiál je po stránce estetické plně srovnatelný se jmenovkami z jiných materiálů.

Jmenovky jsou odolné proti UV záření, neblednou (garance na stálobarevnost je 5 let) a mají vysokou mechanickou odolnost.

Výrobky si můžete vyzvednout osobně, či mohou být zaslány poštou na dobírku (jsou nerozbitné).