Lehké a odolné pietní desky

Naše lehké a odolné pietní desky jsou z tzv. sklolaminátu, tedy ze dvou, nebo více substancí, které mají rozdílné vlastnosti a které smícháním v jeden materiál dávají konečnému výrobku nové lepší vlastnosti, které nemá sama o sobě žádná z jednotlivých substancí.

Výroba sklolaminátu

Sklolaminátové výrobky i polotovary se vyrábějí natíráním nebo stříkáním pryskyřice do formy. Skelná vlákna se mohou na vrstvu pryskyřice přikládat ručně, obvykle jako tkanina, anebo mohou být krátká vlákna přimísena přímo do pryskyřice. Aby se sklolaminát na formu nepřichytil, natírá se forma separačním voskem, případně se nejprve obalí tenkou fólií. Vytvrzení probíhá buď samovolně, anebo při zvýšené teplotě. Aby se zabránilo tvorbě bublin, používá se někdy vakuové tváření.

Bezúdržbové a velmi odolné pietní desky

Kvalitní, UV stabilní, odolné pietní desky vůči nárazu a přitom lehké. Takové jsou naše výrobky ze sklolaminátu. Vydrží skutečně déle. Žádné odlouplé rohy, žádné vyryté nápisy. Naše výrobky tady budou, když už my tu dávno nebudeme! Naše výrobky jsou téměř bezúdržbové. A kdyby byly náhodou někým úmyslně poškrábány, za pomoci jemné brusné pasty (nebo i pasty na zuby), hadříkem a jemným přeleštěním jsou rýhy odstraněny. Občas je potřeba náš výrobek otřít, aby byl stále jako nový, a ač je hladký, neusazovaly se na něm zbytečné nečistoty.